موقع فروش خانه به این ۴ سوال جواب ندهید

قطعا در هنگام خرید خانه، خریدار تمام تلاش خود را می‌کند تا هزینه کمتری پرداخت کند. هر سوال و هر پاسخ شما در این مسیر
می تواند بر قیمت خانه تاثیر گذار باشد. اما مهم این است که شما قیمت اصلی ملکتان را دریافت کنید.چه کسی اصلا فکر
می‌کرد، سوالاتی وجود دارد که اگر هنگام فروش خانه از شما پرسیده شود، می‌تواند ویرانگر باشد! به طور کلی، وقتی به یک
سوال یا مجموعه‌ای از سوالات پاسخ می‌دهید، منجر به کاهش قیمت می‌شوند. بالطبع هنگامی که خانه‌تان را برای فروش
می‌گذارید، نمی‌خواهید فورا آن را با قیمتی پایین‌تر که مطلوبتان نیست بفروشید. چه کسی چنین چیزی می‌خواهد؟ این موضوع
زمانی رخ می دهد که شما به نکات کلیدی این گزارش توجه نکنید و مرتکب اشتباه شوید. در اینجا دربارهٔ طفره رفتن از یک سری
سوالات ویرانگر و زمان احتمالی روی دادن آن‌ها بحث می کنیم.

این ۴ سوال نابودگر چه سوالاتی هستند؟ 

۱- چرا دارید جابجا می‌شوید؟  احتمالا یکی از افشاگر‌ترین جواب‌هایی که می‌تواند منجر به کاهش قیمت خانه‌تان در لیست

املاک شود پاسخ به همین سوال است.

۲- همسایه‌ها چطور هستند؟

۳- اخیراً چه تعمیراتی در خانه‌تان انجام داده‌اید؟

۴- می‌بینم همسایه‌تان منزلش را فروخته؛ خانه‌شان را چه قیمتی برای فروش گذاشته بودند؟

 

چه زمانی این سوالات ویرانگر پیش می‌آیند؟ 

زمان نشان دادن خانه به مشتری درست زمانی است که این سوالات پرسیده می‌شود! برخی اوقات صاحب خانه مایل است در زمان نشان دادن خانه به مشتری، حضور داشته باشد. در حقیقت آنها می‌خواهند در این بازدید با خریداران دربارهٔ فوق‌العاده بودن خانه‌شان صحبت کنند تا چیزی از قلم نیفتد؛ آن‌ها می‌خواهند خریدار همه چیز را بداند! اغلب اوقات صاحب‌خانه‌ها می‌خواهند حواسشان به غریبه‌هایی باشد که به خانه‌شان می‌آیند از این رومایل به ترک خانه نیستند.

۱- چرا دارید جابجا می‌شوید؟

خریداران از شما خواهند پرسید برای چه جابجا می‌شوید. ممکن است ناچار به فروش خانه باشید چون به تازگی خانه دیگری خریدید و به پولتان نیاز دارید، حتی ممکن است به خاطر مریضی یکی از اعضای خانواده جابجا شوید که حالش بهتر نمی‌شود و نمی‌توانید به موقع در کنارش باشید. یا شغل جدید که به تازگی قبول کرده‌اید، به محل خانه فعلی تان دور است و برای سهولت در رفت و آمد می خواهید جا به جا شوید. این‌ها فقط چند مورد از دلایلی است که می‌تواند، خریدار را از این موضوع آگاه کند، که عجله دارید. ممکن است خریدار نتیجه بگیرید که چون عجله دارید، در قیمت فروش خانه منعطف‌تر خواهید بود و به راحتی کاهش قیمت را قبول خواهید کرد.

به احتمال خیلی زیاد ممکن است عجله داشته باشید، ولی چرا باید خریدار بداند؟ این موضوع را بین خود و مشاور املاک نگه دارید. وقتی زمان نشان دادن خانه است، از آنجا خارج شوید.

در برخی موارد خریدار اعضای خانواده‌اش را نیز به خانه‌تان می‌آورد تا خانه را به آن‌ها نیز نشان دهد. آن‌ها نیز ممکن است بخواهند شروع به انجام برخی اندازه‌گیری‌های فضای درون خانه کنند تا ببینند جا برای مبلمان و اثاثشان هست یا حتی برای تغییراتی که می‌خواهند در خانه‌تان انجام دهند برنامه‌ریزی کنند.

۲- همسایه‌ها چطور هستند؟ 

اگر در بازدید قبلی خانه نبوده‌اید و نتوانستند از شما دربارهٔ همسایه‌ها بپرسند، حال زمان فوق‌العاده‌ای برای پرسیدن درباره همسایه‌ها است. یادتان باشد ایده شما درباره یک همسایه خوب ممکن است کاملا‌ با ایده آن‌ها در این باره متفاوت باشد.

خریداران همچنین در صورتی که در بازدید اول موفق به رویارویی با شما نشده باشند، در این زمان می‌توانند پی ببرند چرا می‌خواهید جابجا شوید. خریداران می‌توانند با استفاده از اطلاعاتی که از شما به دست آورده‌اند برای کاهش قیمت اقدام کنند.

در واقع بازرسی برایشان اهمیتی نداشته، بلکه چون جزء به جزء اطلاعات شخصی شما را درباره علت تعویض خانه می‌دانند، فرض می‌کنند تقریبا هر کاری خواهید کرد تا خانه را بفروشید. بنابراین چرا از شما به عنوان فروشنده نخواهند که در یک تعمیر به خصوص همکاری کنید!

۳- اخیراً چه تعمیراتی در خانه‌تان انجام داده‌اید؟ 

همه‌ ما می‌دانیم که احتمالا صد‌ها مورد ریز ممکن است در بازدیدی از ملک مطرح شود، بنابراین حتما چیزی وجود دارد که بتوانند از طریق آن شما را مجبور به پرداخت وجه کنند. اگر تا الان با بد اقبالیِ جواب دادن به سوالات ویرانگر مواجه نشده‌اید، مطمئن باشید این آخرین تلاش خریدار برای گرفتن جواب است.

بازرسی‌های خانه ممکن است چندین ساعت طول بکشد، بنابراین مکالمه‌های زیادی ممکن است صورت بگیرد. خریدار قطعا از شما درباره تعمیراتی که در خانه انجام داده‌اید سوال می‌کند! ‌‌ بهتر است در هنگام مواجه شدن با این سوال، چیزی را مخفی نکنید، چون اگر سعی کنید بر روی هر مسئله تاثیر گذار در ارزش خانه‌تان درپوش بگذارید، مسئولیت آن به گردن شما است.

وقتی خانه‌تان را می‌فروشید، عموما ۳ تا ۱۵ روز طول می‌کشد تا بازدید های مکرر از خانه به پایان برسد. کار‌شناس املاک شما را نسبت به تاریخ و زمان آنها مطلع می‌کند. تقویم خود را علامت بزنید، در تلفن خود هشدار تنظیم کنید و یا هر روش دیگری که برای یادآوری مد نظر دارید استفاده کنید و برنامه‌ریزی کنید که در آن لحظه خانه نباشید!

فکر کردید هنگام بازرسی بهتر است آنجا باشید تا بدون اطلاع شما در میان وسائل‌ و خانه‌تان نگردند و ایراد نگیرند؟ دقیقا به دلیل وابستگی احساسیتان به خانه و وسائل داخل خانه بهتر است آنجا نباشید!

خریداران زیر سینک آشپزخانه و دستشویی را چک می‌کنند، لوازم برقی خانه‌تان را روشن می‌کنند، پنجره‌ای را چک می‌کنند که برای رسیدن به آن باید از روی تخت‌خوابتان عبور کنند، کمدتان را نگاه می‌کنند و در کل به همه چیز خیلی نزدیک می‌شوند، عادی است احساس ناراحتی کنید. دیدن این فعالیت‌ها ممکن است عصبانیتان کند و وقتی عصبانی هستید احتمالا در حالت نرمال و لاقید نیستید و ممکن است چیزهایی به زبان آورید که بعدا پشیمان شوید.

در این زمان  یک خریدار ماهر ممکن است سوالات خاصی درباره خانه‌تان بپرسد که به نظر پاسخ دادن به آنها ضرری ندارد. برای مثال، وقتی از شما دربارهٔ استفاده از آفات کش سوال می‌کنند، چنین پاسخ می‌دهید که نمی توانستم سوسک های حمام را تحمل کنم. گفتن دربارهٔ سوسک‌ها ممکن است باعث شود خریدار فکر کند مشکل کنترل آفات دارید، درحالی که در واقع یک یا دو سوسک کوچک مشاهده کرده‌اید که بودنشان در خانه‌ها خیلی رایج است. حال خریدار تصور می‌کند باید برای رهایی از آنها پول خرج کند؛ بنابراین، پیرو آن درخواست کاهش قیمت صورت می‌گیرد.

داستان‌های این چنینی باعث می‌شود جریان خون خریدار سریع‌تر شود و به خاطر هیجان ناشی از داستانی که گفته‌اید بیش از اندازه نگران شود. نگرانی‌های خریدار در نتیجه  این بازرسی باعث درخواست کاهش قیمت می‌شود، در حالی که اگر خانه نبودید، همه چیز با بازرسی استاندارد و معمول آن‌ها خوب پیش می‌رفت و بدون هیچ درخواست کاهش قیمتی خاتمه می‌یافت.

۴- می‌بینم همسایه‌تان منزلش را فروخته؛ خانه‌شان را چه قیمتی برای فروش گذاشته بودند؟ 

ممکن است چند خانه آن طرف‌تر همسایه‌تان برای فروش خانه‌اش قرار داد بسته و تا ماه آینده جابجایی انجام می‌شود، شما نیز از قیمت فروش خانه‌اش با خبرید. خریدار از به فروش رفتن این خانه با خبر می‌شود و شدیدا می‌خواهد بداند خانه‌ای که مشابه خانه شما است با چه قیمتی به فروش رفته است. برای خریدار اهمیتی ندارد که آن شخص به خاطر مشکلات مالی و اجبار در سریع‌تر فروختن خانه آن را با قیمتی پایین‌تر به فروش رسانده تا از فجایع پیش رو جلوگیری کند. دلایل برای خریداران اهمیتی ندارد مادامی که فقط پول را می‌بینند. اگر خریدار متوجه چنین چیزی شود و اگر فکر کند که پول بیشتری بابت خانه پرداخت کرده، از این موضوع می‌تواند به عنوان بخشی از مذاکرات در دیدار‌ها استفاده کنند. بنابراین باز هم تاکید می کنیم که هنگام بازدید از خانه حضور نداشت باشید!

خلاصه‌ای از طفره رفتن از سوالات ویرانگر

به حرف مشاور املاکتان گوش دهید و وقتی خریدار در خانه‌تان حضور دارد در آنجا نباشید. فروش خانه‌تان را به مشاور املاک سپرده‌اید چون در فروش خانه‌تان به آن‌ها اطمینان دارید، پس مهم است که مطمئن شوید خریدار هنگام بازدید از خانه، نتواند شما را پیدا کند. اینکه چگونه یک مشاور املاک خوب پیدا کنید اهمیت زیادی دارد. به دلال ها اعتماد نکنید آنها برای رسیدن به پول ممکن است شما را مجبور کنند که قیمت خانه را کاهش دهید.

بهتر است ملک خود را به یک مشاور املاک معتبر بسپارید. شابش به شما در این انتخاب کمک می کند. شما می توانید درخواست فروش ملک خود را به شابش بدهید تا ما کمک کنیم شما با چند مشاور املاک حقیقی ارتباط برقرار کنید و ملک خود را با قیمت مناسب به فروش برسانید.

مطمئن باشید وقتی چنین کاری می‌کنید، بعد از فروش خانه پول بیشتری عایدتان می‌شود. مطمئناً داشتن پول بیشتر برایتان مهم است، نه؟! فروش خوبی داشته باشید!

منبع : شابش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *