کلماتی که نباید بگوئید! چگونه مشاوران املاک حرفه‌ای آموزش دهیم؟

 

اگر مدیر یا صاحب جواز صنف مشاورین املاک هستید، می‌توانید بهترین مشاوران را داشته باشید. اگر مشاوران‌تان تازه‌کار هستند، باید یک نکته را بدانند که در این حیطه کاری، مشاوران املاک موفقی بوده‌اند که کهنه‌کار این میدان بوده‌اند و راه و چاه معامله را از آنها بهتر فراگرفته‌اند. برای حضور پررنگ و موفق در حرفه مشاور املاک تاکنون مطالب بی‌شماری را برای شما آماده کرده‌ایم، اما در مطلب امروز قصد داریم ۴ جمله اشتباه را برای مشاوران املاک بازگو کنیم که به‌هیچ‌عنوان نباید به مشتریان بگویند! این جملات خطوط قرمزی هستند که به‌نوعی به زبان آوردن آن‌ها از دید یک مشاور املاک باتجربه و کهنه‌کار، اقدامی ناشیانه تلقی می‌شود. به مشاوران خود خاطرنشان کنید که با مشتریان اینگونه صحبت نکنند:

نگویید فقط در ساعت کاری پاسخگوی شما هستم

مشتریان شما اگر این نکته را بدانند که شما همواره پاسخگوی سوالاتشان در زمینه خریدوفروش ملک هستید، تبدیل به مشتری دائمی شما شده و نسبت به شما و کارتان اعتماد پیدا خواهند کرد. برای آنکه خود را اسیر مشتریانتان نکنید که مجبور باشید در هر حالی پاسخگوی آن‌ها باشید، بهتر است در طی ملاقات خود تأکید داشته باشید که بهترین راه برای برقراری ارتباط با شما در ساعاتی مشخص از روز بوده اما برای پاسخگویی همواره در کنارشان هستید، یا می‌توانید به آن‌ها این اطمینان را بدهید که در صورت پاسخ ندادن به تماس آن‌ها حتماً با آن‌ها تماس خواهید گرفت.

نگویید وب‌سایت ندارم

هرگز به مشتریان خود نگویید که وب‌سایت ندارید، چراکه در دنیای دیجیتال مارکتینگ امروزی دسترسی افراد به اینترنت و شناخت شما از این راه برای آن‌ها ساده‌تر است. ازاین‌رو افراد علاقه‌مندند به‌سادگی و تنها با چند کلیک ساده بتوانند شما را بیشتر شناخته و اطمینان کسب کنند که شما برای کار آن‌ها مناسب هستید یا خیر… اگر تمایل به داشتن وب‌سایتی مخصوص به خود نیستید می‌توانید از وب‌سایت‌هایی رایگان همچون iran-realestate.com  استفاده کرده و به‌راحتی ثبت‌نام کنید و اطلاعات خود به‌علاوه آگهی‌های خریدوفروش را در آن ثبت کنید، ازاین‌رو مشتریان شما به‌سادگی آژانس املاک شما را پیدا می‌کنند و می‌توانند با آگهی‌های املاک شما آشنا شوند و ارتباط برقرار کنند.

نگوئید بازدید عمومی انجام نمی‌دهم

برای اجاره یا فروش ملک، فقط به نمایش تصاویر آن به مشتری اکتفا نکنید. وقتی که مشتری، درخواست بازدید عمومی از آپارتمان را دارد او را همراهی کنید. در این حالت هم با مشتری خود بیشتر آشنا می‌شوید و هم به فروشنده ملک ثابت می‌کنند که به دنبال کار او هستند و در تلاشند تا خانه او را به بهترین قیمت ممکن بفروشند. اگر مشاوران‌تان در حال حاضر فرصتی برای بازدید از ملک با مشتری را ندارند، به او بگویند که برای بازدید عمومی از ساختمان با فروشنده هماهنگ می‌کنند و زمان را به اطلاع‌شان خواهند رساند.

نگویید این ملک را برای شما می‌گیرم

برای معامله‌ای که انجام ‌نشده، قول ندهید! اگر روند معامله خوب پبش نرود و قرارداد فروش منعقد نشود، آژانس املاک شما می‌مانید و یک قول پوچ که در آخر اعتماد مشتری خود را از دست داده‌اید. بجای اینکه بگویید این ملک را برای شما می‌گیرم، بگویید هر کاری از دستم برآید، برای به‎نتیجه‌رسیدن این معامله انجام خواهیم داد.

منبع : شزوما