منطقه شناسی توسط مشاورین املاک

یکی از مهمترین مسائلی که مشاوران املاک باید به آن دقت داشته باشند این است که نسبت به منطقه ای که در آن مشغول به فعالیت می باشند بیشترین تمرکز و تسلط را داشته باشند. در واقع بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که این مسئله یکی از اصلی ترین ویژگی یک مشاور قوی و حرفه ای می باشد، که در جریان باشد که هر منطقه و یا هر محله دارای چه ویژگی هایی بوده و برای چه نوع از افرادی مناسب می باشد. سپس با توجه به نیازهای مشتریان، مشاوره های لازم را در اختیار آنها قرار دهد. از جمله نکات مهمی که هر مشاور املاکی باید به آن آگاه باشد عبارتند از:

  • شناختن تمامی اسامی خیابان های اصلی و فرعی در آن منطقه
  • نام فرعی رایجی که در بین مردم رواج پیدا کرده و یا حتی نام خیابان هایی که حتی سال های گذشته عوض شده است را به یاد داشته باشد.
  • با حد و حدود جغرافیایی تمامی خیابان هایی که در منطقه ای که آنها مشغول به فعالیت می باشند آشنا باشند.
استخراج فایل های منطقه

همانطور که میدانید کارهایی که مشاوران املاک باید انجام دهند به صورت سلسله مراتب به یکدیگر مرتبط می باشند حال در نظر بگیرید که پس از آشنایی با منطقه مورد نظر آنها باید به سراغ استخراج فهرست جامعی از فایل های منطقه ای که در آن در حال فعالیت می باشند بروند. مطمئنا هر چقدر این فهرست بزرگتر و همچنین کامل تر باشد احتمال رسیدن به موفقیت و کسب درآمد بهتر و بیشتر و همچنین جلب رضایت مشتری افزایش پیدا خواهد کرد. اگر در نظر دارید که به یک مشاور املاک حرفه ای تبدیل شوید باید حتما به سراغ واحدهایی بروید که به صورت خصوصی و محدود به فروش، رهن و یا اجاره گذاشته اند که در سایر مشاوران املاک نمیتوان آن را پیدا کرد. در واقع اگر بتوانید چنین واحدهایی را پیدا کرده و در فایل خود قرار دهید می توانید این اطمینان را بدست آورید که موفقیت شما حتمی خواهد بود.

استعلام فایل ها و موجودی آنها

همانطور که میدانید اولین برخوردی که مشاوران املاک با مالک دارند به صورت تلفنی خواهد بود، از همین رو این مسئله بسیار اهمیت پیدا می کند که مشاوران املاک بتوانند به خوبی با طرف مقابل صحبت کرده و اطلاعات لازم و مورد نیاز خود را برای ثبت در فایل ها دریافت نمایند. مطمئنا هر چقدر که آنها در اولین تماس تلفنی موفق تر عمل کنند اطلاعات بهتر و مفیدتری را بدست می آورند و از تماس های مجدد و تکراری جلوگیری می کنند. از تمامی این مسائل میتوان دریافت که دقت و تسلط به نکات ریز و توضیحاتی که از جانب مالک بیان می شود از جمله مهمترین ویژگی هایی است که یک مشاور املاک باید از آن برخوردار باشد

استعلام فایل ها به صورت به روز شده

یکی دیگر از اصلی ترین مسائلی که مشاوران املاک باید به آن دقت داشته باشند در اختیار داشتن اطلاعاتی دقیق و به روز می باشد. آنها به طور مرتب باید فایل های جدیدی را به مجموعه خود اضافه کنند و آن املاکی که به فروش رفته است را از لیست خود خارج نمایند از همین رو بهترین کاری که میتوانند انجام دهند این است که فایل ها را کاملا به روز نگه دارند و با یک برنامه ریزی دقیق اطلاعاتی درست و طبقه بندی شده در اختیار مشتریان قرار دهند تا رضایت مشتری را افزایش داده و آنها را دقیقا به آن چیزی که مد نظر دارند برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *