نحوه برخورد مشاور املاک با خریداران و مستاجران

هر فردی که در حوزه مشاور املاک مشغول به فعالیت می باشد برای اینکه بتواند در این حوزه به فردی حرفه ای تبدیل شود و کسب در آمد کند باید نسبت به تمامی فوت و فن آن آشنایی داشته باشد. یکی از مهمترین نکاتی که هر مشاور املاک باید به آن آگاهی داشته باشد نحوه برخورد با خریداران و مستاجران ملک می باشد. زیرا این مسئله ارتباط مستقیمی با درآمد و همچنین رضایت مشتریان دارد. از همین رو در این مقاله به توضیحاتی در رابطه با نحوه برخورد مشاوران املاک میپردازیم. با ما همراه باشید.

ابتدا صحبت سپس سرویس دهی

اگر در نظر دارید که به یک مشاور املاک حرفه ای تبدیل شوید باید در ابتدا به خوبی و با احترام کامل به صحبت کردن با آنها بپردازید و آنها را دعوت به نشستن کنید و گرم صحبت شوید. در واقع یکی از دلایلی که باعث می شود مشتری به برقراری ارتباط بپردازید ایجاد اطمینان خاطر و احترام گذاشتن به مشتری می باشد. پس از این مرحله باید زمان کافی در اختیار مشتری قرار دهید تا با دقت مسائل را بررسی نماید تا به آن چیزی که مد نظر دارد دست پیدا کند.

چگونگی عملکرد مشاور املاک

پس از اینکه نسبت به این مسئله آگاهی پیدا کردید که نحوه برخورد مشاوران املاک حرفه ای چگونه می باشد حال مهمترین مسئله ای که وجود دارد به نحوه عملکرد آنها مرتبط می باشد. نکته ی مهمی که یک مشاور املاک حرفه ای باید به آن دقت داشته باشد این است که قبل از اینکه مشتری را برای بازدید به خانه ای ببرد، حتما قبلا خودش یکبار از خانه مورد نظر بازدید کند و نسبت به کم و کیف آن خانه اطلاعات لازم را بدست آورید تا در زمان بازدید مشتری بتوانید به سوالاتی که از جانب او مطرح می شود پاسخ دهید زیرا در غیر اینصورت نمی توانید اطمینان طرف مقابل را به سمت خود جلب نمائید نمیتوانید انتظار داشته باشید که معامله خوبی در پیش روی شما باشد.

نکته دیگری که در رابطه با بازدید ملک از جانب مشاور املاک وجود دارد این است که اگر بازدید را انجام ندهد نسبت به خصوصیات ملک و مشکلات آن، هدف مالک از فروش و یا اجاره ملکش باخبر نخواهد بود و حتی ممکن است  در زمان بازدید مشتری، ملک را پس بزند و کار شما بی نتیجه بماند. از همین رو به این مسئله باید برای این مسئله توجه ویژه ای قائل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *