زبان بدن یک مشاور املاک باید چگونه باشد؟

بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که مشاوران املاک شغل پردرآمدی دارند و از همین رو دیگر نیازی به مشتری مداری و بهبود کسب و کار آنها نیست. باید در جریان باشید که تجربه و مهارت در حرفه مشاوره املاک از نکات بسیار مهمی است که تاثیر بسیار زیادی در افزایش درآمد دارد اما این مسئله به تنهایی کافی نمی باشد. مطمئنا در رابطه با زبان بدن نکات زیادی را شنیده اید هنگامی که دست ها را به حرکت در می آیند میتواند نشان دهنده بی صبری و یا عدم اطمینان و… باشد و یا اینکه چشمان فردی در طول مکالمه زیاد بالا و پایین می چرخد به نظر میرسد که از مکالمه ناراضی و یا شکاک است. مردم به راحتی میتوانند زبان بدن را تفسیر می کنند از همین رو در این قسمت به بررسی این موضوع می پردازیم:

برای موفقیت لباس بپوشید

شاید باور این مسئله کمی سخت باشد اما لباس اولین چیزی است که در یک برخورد به چشم می آید و اولین نگاه بیشترین تاثیر را بر روی مشتری می گذارد. از همین رو مشاوران املاک باید اطمینان بدست آورند که به عنوان یک مشاور لباس آنها عاری از هرگونه چین و چروک و سایر مشکلات می باشد.

دوستانه و با آرامش دست بدهید

یکی از سریع ترین راه هایی که برای برقراری ارتباط میتوانید استفاده کنید دست دادن با مشتری می باشد. مشاوران املاک برای اینکه بتوانند تاثیرگذاری بیشتری بر روی مخاطبان خود داشته باشند باید به چشم های مشتری نگاه کرده و لبخند بزنند. آنها همچنین باید آرام و در عین حال محکم دست بدهند.

ارتباط چشمی برقرار کنید

مشاوران املاک باید در حین مکالمه در رابطه با املاکی که مد نظر مشتری و بازار مسکن می باشد باید به طور مستقیم به چشم های مشتری نگاه کنند این مسئله به خصوص در زمانی که مشتری در حال صحبت می باشد اهمیت بیشتری پیدا می کند. این حرکت نشان از این دارد که مشاوران املاک به صحبت های مشتری علاقمند هستند و در حال گوش دادن به حرف هایش می باشند. نگاه کردن به اطراف بار منفی بسیار زیادی را برای آنها به دنبال دارد.

پوزیشن و ژست مناسبی داشته باشند

مشاوران املاک هنگامی که در حال صحبت با مشتری می باشند باید پاهای خود را بر روی زمین بگذارند. هرگز نباید لم دهند و یا پاهایشان را دراز نمایند. مشاوران املاک باید همواره بیانگر این مسئله باشند که صاحب یک بیزینس هستند و انجام کسب و کار ملک برای آنان امکان پذیر است. لم دادن و زیاد راحت نبودن آنان به منزله این است که در حال بی احترامی به مشتری هستید.

حرکت دست ها

به عنوان یک مشاور املاک هنگامی که صحبت می‌‌کنید از حرکت دست هایتان برای بیان کردن نقطه نظر خود و نشان دادن قدرت و اعتماد به نفس در کارتان استفاده کنید. از حرکات عصبی مانند بازی کردن با موها یا گاز گرفتن ناخن ها خودداری کنید.

یادداشت برداری

مشاوران املاک باید در زمانی که مشتری در حال صحبت می باشد دفترچه یادداشتی در اختیار داشته باشد تا با نوشتن حرف هایش نسبت به درک ملکی که مد نظر دارد موفق تر عمل کنید. نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که در هنگام نکته برداری باید دفترچه یادداشت خود را در دید مشتری قرار دهید. گاهی مشتری هنگامی که مشاور املاک در حال نوشتن یادداشت است، چیزی نمی‌بیند و عصبی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *