مشاوران املاک چگونه می توانند اعتماد سازی کنند

مطمئنا دیده اید که این روزها تعداد آژانس های املاک رو به افزایش است و عده بسیار زیادی به صورت پاره وقت و یا تمام وقت در این حوزه مشغول به فعالیت می باشند و به دنبال کسب درآمد هستند. نکته ی جالبی که در رابطه با این حرفه وجود دارد این است که برخلاف باور بسیاری از مردم، کسانی که در این زمینه مشغول به فعالیت می باشند علاوه بر خلاقیت نیاز به برقراری ارتباط موثر با مشتریان چه خریداران و چه فروشندگان دارند تا بتوانند اعتماد آنها را به مشاوران را جذب کرده و به موفقیت دست پیدا کنند. از همین رو در این مقاله به بررسی این مسئله میپردازیم.

مهارت های مورد نیاز مشاوران املاک

-اولین مهارتی که مشاوران املاک به آن نیازمند هستند تا با کمک آن ارتباطی موثر با اطرافیان خود برقرار کنند مهارت گوش دادن می باشد. در واقع مشاوران میتوانند با خوب گوش دادن به بسیاری از خواسته هاری خریداران و فروشندگان پی می برند و براساس خواسته های دو طرف میتوانند یک معامله را به ثمر برسانند. به عنوان مثال آنها با دانستن انگیزه خریداران و فروشندگان و بکارگیری مناسب انگیزه می توانند روی گرفتن تخفیف و اتنخاب مسکن مناسب برای خریدران و معرفی به خریدران اقدام کنند این مهارت زمانی حداکثر توان را به مشاوران می دهد که هدفمند  باشد و مشاوران با هدف گذاری در گوش دادن می توانند حداکثر اطلا عات را دریافت نمایند.

-دومین مهارت که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد مهارت گفتگو و مذاکره است که مشاوران املاک با کمک آن می توانند پیام بین دو طرف را به طور کاملا صحیح به یکدیگر برساند و ارتباطی موثر را بین آنها رقم بزند. در این راستا باید در جریان باشید که اولین اصل مذاکره ارسال اطلاعات درست به مشتریان آن هم به درخواست آنان صورت گیرد در غیر اینصورت میتواند حس عدم اطمینان را در آنها به وجود آورد. همچنین یک مشاور املاک هیچ گاه نباید مشکلات یک ملک را کم اهمیت جلوه دهد و اعتماد مشتری را خدشه دار کند، مشاوران املاک همواره باید حقایق را برای مشتریان بیان کنند تا بتوانند به موفقیت برسند.

– سومین مهارت مورد نیاز برای مشاوران املاک زبان بدن می باشد که خود حاوی پیام های بسیار زیادی می باشد که در برخی موارد میتواند در برقراری ارتباط موثر ناموفق عمل کند. از همین رو توصیه می شود که مراقب زبان بدن خود باشید. مشاوران املاک باید همواره سعی کنند که با دستانی باز به سمت مشتری حرکت کنند و همواره بر روی لبان خود لبخندی زیبا داشته باشند تا شور و اشتیاق را در مشتریان به وجود آورند.

– چهارمین مهارتی که در اعتمادسازی و ارتباط موثر مشاوران املاک تاثیر بسیار زیادی دارد گفتن حقایق در رابطه با ملک می باشد. قبلا هم به این موضوع اشاره کردیم که کم اهمیت جلوه دادن مشکلات ملک باعث خدشه دار شدن اعتماد مشتری می شود از همین رو آنها باید همواره حقایق را به زبان آورند تا مشتری با خیالی آسوده و بدون هیچ تردیدی تصمیم گیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *